Top 3 najpopularniejszych gier online za darmo

Czym są gry online? Mówiąc najprościej, są to gry, w które możesz grać w Internecie. Gra online to zazwyczaj gra wirtualna, w którą w większości lub w całości gra się przez Internet lub inną sieć komputerową na całym świecie. Jednak termin „online” odnosi się nie tylko do gier, ale do wielu innych rzeczy, w tym pokojów rozmów, witryn i innych narzędzi interaktywnych. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest gra online, dlaczego warto w nią zagrać i gdzie można ją znaleźć.

Czym są gry wieloosobowe? Są to gry online, w których możesz uczestniczyć lub rywalizować z innymi graczami przez Internet. Na przykład, jeśli grasz w gry online ze znajomymi i chcesz pokazać każdemu z nich swoje wysokie wyniki, możesz to zrobić, tworząc własne bezpłatne konto w jednym z wiodących kasyn online lub witryn z grami. Po utworzeniu bezpłatnego konta możesz zalogować się do niego za pomocą swojej nazwy użytkownika i hasła, aby sprawdzić swoje aktualne najlepsze wyniki. Następnie możesz wysłać znajomym e-mailem swoje najlepsze wyniki lub opublikować je na swoim profilu w sieci społecznościowej, aby Twoi znajomi mogli je zobaczyć.

Jak grasz w gry wieloosobowe online? Większość z tych gier działa w ten sam sposób – zaczynasz od wybrania gry z menu lub silnika gry (wiele darmowych gier online dla wielu graczy pozwala na grę online z jednym graczem). Następnie wybierasz postać (zwykle tę, która jest głównym bohaterem opowieści), a następnie zaczynasz grać. Zauważysz, że gra generalnie od razu przekaże ci informację zwrotną na temat twoich wyników, co może być pomocne, jeśli utkniesz lub nie masz pewności.

Jakie są zalety i wady grania w gry online? Jedną z zalet jest to, że istnieje praktycznie nieograniczona liczba tytułów do wyboru, dzięki czemu możesz wskakiwać i wychodzić z gry tak często, jak chcesz. Inną zaletą jest to, że ponieważ większość tych gier jest darmowa, możesz dosłownie wziąć udział w bezpłatnej wersji próbnej na dowolny tytuł, w który chcesz zagrać. Te wersje próbne dadzą ci dobre wyobrażenie o tym, czy podoba ci się gra i czy chcesz poświęcić trochę czasu na grę.

Kolejną zaletą grania w gry online jest to, że często są one tańsze niż wersje dostępne w sklepach detalicznych. Na przykład ostatnio grałem w grę za jedyne trzydzieści dolarów! Teraz, gdy myślę o graniu w gry wideo na Nintendo Switchu, zastanawiam się, jak to się stało – czy gra była naprawdę tania? A może po prostu byłem grzeczny, mówiąc, że gra jest darmowa? Tak czy inaczej, faktem jest, że granie online było znacznie tańsze niż zakup konsoli do gier wideo.

Kolejną korzyścią płynącą z grania w darmowe gry online jest to, że czasami można odblokować pewne funkcje do użytku z innymi platformami. Na przykład odblokowałem kod do zestawu Lego Star Wars Ultimate Collector’s Pack, aby móc go użyć do zakupu gry Lego Hero Factory na Wii U. Ten odblokowany kontroler, gadżet i wszystko jest teraz gotowe do użycia na popularnej konsoli do gier , ale nie byłoby to możliwe, gdybym najpierw nie pobrał gry na smartfona.

Innym świetnym przykładem darmowych gier online, z których każdy może z łatwością korzystać, jest kategoria łamigłówek. Chociaż wiele osób może od razu pomyśleć o popularnej grze Tetris, w rzeczywistości dostępne są setki innych opcji. Niektóre z najpopularniejszych kategorii to łamigłówki, wyszukiwanie słów, krzyżówki, dedukcja matematyczna, odnajdywanie słów, wyszukiwarka słów i wiele innych. Niektóre aplikacje oferują nawet kategorie, takie jak gotowanie, rzemiosło i zakupy, które pozwalają cieszyć się godzinami rozrywki, jednocześnie odblokowując zabawne nowe funkcje do użytku na innych urządzeniach.

Trzecim rodzajem popularnych gier online jest gra Fortnite. Prawdopodobnie już wiesz, że jeśli grasz w gry online, będziesz grał na własnych warunkach. Nie dotyczy to Fortnite, ponieważ gra jest wysoce interaktywna i wymaga pracy zgodnie z jej zasadami. Oznacza to, że nie możesz po prostu podejść do obiektu i dotknąć go lub strzelić z nadzieją, że go uderzysz, tak jak w przypadku innych aplikacji. Zamiast tego musisz koordynować ruchy między myszą a klawiaturą i używać klawiszy strzałek i osi Z do budowania struktur, aby zdobywać punkty.