Urozmaicony weekend we Wrocławiu

Wrocław jest miejscem o niezwykle długiej oraz interesującej historii. W ciągu epok mieścił się w granicach różnych państw, by wreszcie, razem z końcem II wojny światowej, stać się polskim obszarem. Jest to bardzo popularna miejscowość turystyczna, wizytowana również przez zagranicznych gości. Co należy zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska?

Początek XX wieku był czasem wzniesienia wielu ciekawych budowli modernistycznych w mieście. Wówczas zbudowano Most Grunwaldzki, Dom Towarowy Renoma czy budynek sądu na Podwalu. Amatorzy secesyjnych budowli także będą mieli co zwiedzać we Wrocławiu, przykłady budowli tego nurtu można znaleźć na ulicy Kiełbaśniczej czy Więziennej. Wrocław to również ciekawe świątynie, powstałe w czasie Średniowiecza. Będą to przeważnie ceglane świątynie utrzymane w Gotyckiej stylistyce. Podróżni preferujący długie, wieczorne spacery, powinni odwiedzić Ostrów Tumski, najstarszą zachowaną część miejscowości.

penisvergrößerung durch pillen

Jednak Wrocław to nie tylko zabytki urbanistyczne, również osoby chcące się dobrze bawić potkają tam interesujące wrażenia. W położonym blisko centrum Pasażu Niepolda, możemy spotkać liczne puby oraz dyskoteki, rozmieszczone jeden na drugim. Także sam Rynek zajmuje wiele lokalów gastronomicznych, lecz ceny tam mogą być trochę wygórowane. Na każdym kroku Starego Miasta podróżni spotkają interesujące restauracje, oferujące różnorodne potrawy. Stary ratusz miejski jest natomiast siedzibą najstarszej jadłodajni w tej części kontynentu – Piwnicy Świdnickiej. 

Osoby podróżujące z dziećmi musza udać się do miejskiego ogrodu zoologicznego. Dzięki inwestycjom sprzed kilku lat, miejsce to jest obecnie niezwykle nowoczesne, możemy podziwiać tam bardzo dużo różnych rodzajów zwierząt. Rozrywka na cały dzień gwarantowana, na terenie ogrodu można spożyć również obiad. 

Wrocław jest z pewnością jednym z najmodniejszych miejsc turystycznych w państwie. Każdego roku odwiedzany jest przez setki tysięcy podróżnych z kraju i reszty Europy. Nic w tym zaskakującego, przecież ma on do zaoferowania odwiedzającym pełno ciekawej atrakcji.